Vint-i-tres podis i dos primers llocs en relleus, és el balanç de la natació calera a la 1a jornada comarcal dels Jocs Esportius Escolars de Catalunya celebrada dissabte passat a Tortosa.
La primera de les competicions de la temporada pels nadadors i nadadores caleres es va saldar amb molt bons resultats, ja que, tot i no participar amb la totalitat dels components de la secció, es van assolir 23 medalles, catorze d’elles d’or i dos primers llocs, els corresponents als relleus benjamí i aleví 4×25 metres.
La 1a jornada es va limitar als estils, esquena i crol
CATEGORIA PREBENJAMÍ
• 1ra posició en 25m esquena femení: Daniela Álvarez.
• 1ra posició en 25m esquena en categoria masculí: Nil Duran Martí.
• 3ra posició en 25m esquena en categoria femení: Alexia Gheorguita.
• 1ra posició en 25m crol en categoria femení: Daniela Álvarez.
• 1ra posició en 25m crol en categoria masculí: Nil Duran Martí.
CATEGORIA BENJAMÍ
• 1ra posició en 25m esquena masculí: Unai Borràs Cugat.
• 2na posició en 25m esquena masculí: Martí Garcia Llambrich.
• 2na posició en 25m crol masculí: Roc Moliné Rosell.
• 3ra posició en 25m crol femení: Raquel Piñol Pallarès.
CATEGORIA ALEVÍ
• 1ra posició en 50m esquena masculí: Martí Ferri Rodríguez.
• 2na posició en 50m esquena masculí: Quim Martí Beguda.
• 1ra posició en 50m esquena femení: Ariadna Consarnau Boyer.
• 1ra posició en 50m crol masculí: Martí Ferri Rodríguez.
• 1ra posició en 50m crol femení: Ariadna Consarnau Boyer.
• 3ra posició en 50m crol masculí: Quim Martí Beguda.
CATEGORIA INFANTIL
• 1ra posició en 100m esquena masculí: Ian Margalef Alonso.
• 2na posició en 100m esquena femení: Camila Zuazola Zamorano.
• 1ra posició en 100m crol masculí: Ian Margalef Alonso.
• 3ra posició en 100m crol femení: Camila Zuazola Zamorano.
CATEGORIA CADET
• 1ra posició en 100m esquena masculí: Antonio Llambrich Martínez.
• 1ra posició en 100m esquena femení: Núria Piñol Segarra.
• 2na posició en 100m crol masculí: Antonio Llambrich Martínez.
• 1ra posició en 100m crol femení: Núria Piñol Segarra.
RELLEUS BENJAMÍ
• 1ra posició en relleus 4x25m amb l’equip format per: Unai Borràs, Martí Garcia, Jade Pujol i Olaia Ginovart.
RELLEUS ALEVÍ
• 1ra posició en relleus 4x25m amb l’equip format per: Martí Ferri, Quim Martí, Ariadna Consarnau i Nerea Margalef.
Griselda Gaseni, coordinadora de la secció de Natació es mostra molt satisfeta pels resultats.
La 2 jornada tindrà lloc el dissabte 12 de març a les piscines del CEM La Cala i es nadaran amb els estils braça i papallona.